English VersionContact UsSiteMapHomePage
جستجو :
يكشنبه 5 خرداد 1398

 

 

 

 

 

شماره96

    نحوه ی آشنایی شمابا وب سایت مجله چگونه بوده است ؟  


آرشيو نظر سنجي ها

 

مخترع بارکد درگذشت .مخترع بارکد درگذشت
 
 نورمن وودلند، مبدع فرم ابتدایی بارکد در سال 1952 است


نورمن وودلند (Norman Woodland) مخترع بارکد، در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

به گزارش ایتنا به نقل از رویترز، سوزان وودلند، دختر این مخترع بزرگ گفت وی بر اثر عوارض ابتلا به بیماری آلزایمر درگذشته است.

هر چند بارکد در طی سال‌ها، به مرور تکمیل و بهینه شده است ولی از آقای وودلند به عنوان کسی که فرم ابتدایی بارکد را در سال ۱۹۵۲ اختراع نمود، یاد می‌شود.

اختراع وی در اکتبر سال ۱۹۵۲ در اداره اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است. 
بارکد نوعی نمایش تصویری اطلاعات بر روی سطوح است که اطلاعات آن را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های مخصوص به نام بارکدخوان، بارخوانی کرد.

اگر چه این روزها وجود بارکد بر انواع کالاهای مصرفی، بسیار معمولی به نظر می‌رسد اما تا پیش از دهه ۱۹۷۰ میلادی از وجود بارکد بر روی کالاها نشانی نبود.

بارکد با سرعت بخشیدن به فرآیند خرید و فروش در فروشگاه‌ها و شرکت‌های مختلف در نقاط مختلف جهان، تاکنون میلیون‌ها ساعت از زمان فروشندگان و خریداران را صرفه‌جویی کرده است.

از بارکد به عنوان یکی از عوامل رشد تجارت جهانی یاد می‌شود.

اولین بارکدهای تجاری در سال ۱۹۶۶ میلادی مورد استفاده قرار گرفت.

در حال حاضر بارکد در بسیاری از شرکت‌ها و صنایع، از شرکت‌های هواپیمایی گرفته تا داروخانه‌ها، صنایع وابسته به حمل و نقل و هزاران فروشگاه خرده‌فروشی کاربرد دارد.

گفتنی است فرهنگستان زبان و ادب فارسی برای بارکد، واژه «رمزینه» را پیشنهاد کرده است. در تاريخ : دوشنبه 27 آذر 1391 ساعت 20:00:55 
 

  بازديد کل : 359499 نفر |   بازديد امروز : 77 نفر |   بازديد ديروز : 121 نفر |   آنلاين : 1 نفر